ספורט אחרי לייזר

ספורט אחרי לייזר: מותר? אסור?

בשתי מילים, עדיף שלא. כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, והנוחות המרבית לאחר טיפול הסרת שיער בלייזר, פעילות גופנית אינה מומלצת מיד לאחר הטיפול. ולא רק זה. יש גם שורה של פעולות אחרות שכדאי להימנע מהן, כי הן עשויות לגרום או להגדיל את נפיחות או אדמומיות העור לאחר הטיפול.

אז בואו נדבר קצת על ספורט אחרי לייזר, ואיך הוא משפיע על העור והגוף, על מנת שלא נציית בעיוורון לאיסורים גורפים רק כי ככה אמרו לנו, ומצד שני, נמנע שאננות מיותרת. כי להנחיות שאתם מקבלים אחרי הטיפול יש סיבה.

אבל קודם בואו ניזכר רגע מה קורה בטיפול לייזר

במהלך טיפול הסרת שיער בלייזר, מופעל חום על העור, שיכול לגרום לאדמומיות, וזקיקי השיער המטופלים עשויים להוביל לנפיחות. בעוד שתופעות לוואי אלו זמניות, הן עשויות להימשך בין שעתיים ליממה, ולכן חשוב להקפיד על קרירות העור לאחר הטיפול על מנת לעזור בהפחתת האדמומיות ומניעת הנפיחות.

ספורט אחרי לייזר מחמם את הגוף, מה שגורם למצב בו האדמומיות והנפיחות לא ייעלמו מיד, והן עשויות אפילו להחמיר. בואו נחדד את זה: כשאתם מאפשרים לגוף להתקרר קצת, אתם מפחיתים את הנפיחות, בעוד שאם אתם מחממים אותו, אתם גורמים לנזק שעשוי להוביל להתפתחות דלקת.

הזעה. סיבה חשובה להימנע מפעילות גופנית לאחר טיפול הסרת שיער

בכל מצב אחר, להזעה יש יתרונות נפלאים. היא עוזרת לשחרר רעלים מהגוף, ומקררת את אותו במהלך הפעילות הגופנית. יחד עם זאת, הבעיה היא שהזעה מכילה חיידקים, ולאחר טיפול הסרת שיער בלייזר, זקיקי השיער רגישים, וחדירת חיידקים רק תפגע בהם יותר.

חיידקים שחודרים לזקיקי שיער רגישים ונפוחים עלולים לגרום לפריחות או אפילו גרוע יותר, לזיהום בעור. המסקנה היא שאתם רוצים למנוע הצטברות זיעה על גופכם, ולכן ספורט אחרי לייזר הוא מחוץ לתחום.

יש משמעות גם לאזורים בגוף שטופלו

אם טיפול הסרת שיער בלייזר התבצע על שטחים גדולים בגוף, כגון הגב או החזה, מומלץ לקחת יום מנוחה לאחר הטיפול. אם לא התרחשה נפיחות, ניתן לחזור לשגרת האימונים הרגילה כבר למחרת, ולאחר האימון להתקלח במים פושרים ולמרוח ג'ל אלוורה על האזור שטופל.

כשהטיפול מתבצע על הרגליים או הידיים, פעילות גופנית תגביר את זרימת הדם, ועלולה להיווצר נפיחות או שלפוחיות. לכן מומלץ להימנע מספורט אחרי לייזר למשך יומיים עד שהנפיחות תירגע.

ודרך אגב, לא רק ספורט

פעילות גופנית שצריך להיזהר בה היא כל מצב שכרוך בתנועה רבה או אימוץ הגוף, גם אם אתם לא נכנסים ממש לחדר הכושר. למשל: סחיבת קניות, הליכה למרחקים ארוכים ואפילו יציאה עם הילדים לפארק. תחשבו על זה כמו על יום מנוחה בלי נקיפות מצפון וקחו בקלות את ההתנהלות שלכם. כשאנחנו מדברים על ספורט אחרי לייזר, אנחנו מתכוונים ל:

 • ריצה.
 • שחייה.
 • ריקוד.
 • רכיבה על אופניים.
 • שיעורי ספינינג.
 • יוגה חמה.
 • אימוני משקולות.
 • שיעורי אירובי.
 • שיעורי זומבה.
 • TRX.

יש להתרחק מכל הצורות האלה של ספורט אחרי לייזר, למשך יממה עד יומיים לאחר הטיפול, כי כל צורה של פעילות מאומצת תגרום לכם להזיע בכמויות גבוהות, מה שעלול לתוצאות של השפעות שליליות על העור.

מומלץ להימנע גם משחייה או ישיבה באמבטיות בשכשוכיות חמות, כי הכימיקלים והחיידקים במים יפגעו בעור.

אז מה כן מותר?

פעילות גופנית עדינה כמו יציאה לטיול בערב (לא יוצאים לשמש, זוכרים?), יוגה, או תרגילי מתיחות עדינים הם בסדר, אלא אם כן אתם חווים אי נוחות. הסיבה לכך היא כי פעילויות אלו לא יגרמו לכם להזיע.

אבל לפני שתשימו לב, תוכלו לחזור לפעילות גופנית מלאה

ספורט אחרי לייזר לא מומלץ רק למשך יממה עד יומיים לאחר הטיפול, תלוי כמה זמן לוקח לאדמומיות ולנפיחות לרדת. ברגע שתרגישו שאתם כבר לא חווים את התסמינים האלה, תוכלו לשוב לפעילות גופנית רגילה.

כמה צעדים שיעזרו לכם לחזור לשגרת האימונים מהר יותר לאחר טיפול להסרת שיער בלייזר, הם:

 • לבישת בגדים רפויים שיעזרו לעור להתקרר. אז הימנעו מג'ינסים צמודים וגרבונים.
 • מריחת ג'ל אלוורה על האזור המטופל.
 • אין להשתמש בכל המשחות, מוצרי הלחות, השמנים או כל המוצרים שמכילים חומרי בישום. רק באלוורה.
 • הימנעו מלגעת באזור המטופל או לגרד אותו.
 • עד יום לאחר הטיפול, מומלץ להתקלח רק במים פושרים.

כשעוזרים לגוף ולעור, חוויית הטיפול בלייזר נפלאה

אם אתם מבינים את הכללים הפשוטים הנוגעים לפעילות גופנית לאחר טיפול הסרת שיער, ומבצעים את כל ההנחיות האחרות של המטפל, תוכלו למנוע כל סוג של תופעות לוואי שעשויות להתרחש אחרי הטיפול, ובסופו של דבר תשיגו תוצאות מצוינות ועור שמח.

 

רוצים לדעת מהו המבצע האחרון בתחום הסרת שיער?

רוצים לדעת מהו המבצע האחרון בתחום הסרת שיער?

גלילה לראש העמוד

ללא הסרת שיער, ככה אתם מרגישים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם מבצעים חמים