הסרת שיער ברגליים לגברים

הסרת שיער ברגליים לגברים: כל השיטות

התפיסה השגויה הרווחת בציבור היא שהסרת שיער עודף מהגוף זה משהו שנקשר לנשים בלבד. אבל בניגוד לנשים, שמבחינתן טיפולי הסרת שיער הם חלק משגרת החיים כבר מגיל התיכון, גברים מוצאים את עצמם לעתים קרובות חסרי אונים כשהם מנסים להתמודד עם שיער הגוף העודף שלהם.

מצד שני, אם אתם מפתחי גוף, רוכבי אופניים מקצועיים, שחיינים אולימפיים, או רקדנים, רוב הסיכויים שאתם מכירים לא פחות טוב מנשים את מגוון השיטות להסרת שיער.

אבל הפעם אנחנו לא מדברים על נשים, וגם לא על גברים שמבחינתם טיפולי גוף הם טבע שני. אנחנו רוצים להסביר מה הן האפשרויות שיש לגברים שהמקצוע שלהם אינו קשור בהצגת גופם, והם גם לא בהכרח זקוקים או מבקשים טיפולים מלאים, אלא פשוט מתעניינים בשיטות הזמינות להסרת השיער העודף שיש להם על הרגליים. אז הנה כמה מהאפשרויות הנפוצות ביותר של הסרת שיער ברגליים לגברים.

שמעתם על טיפולי הסרת שיער בלייזר, נכון?

שימוש באנרגיית אור לייזר שחודרת אל השיער מתחת לפני העור, הורגת אותו מהשורש. הטיפול לא הורג את הזקיק (המקום שבו מתחילה צמיחת השיער), ולכן שיער נוסף צומח במקומו, אבל השיער החדש שצומח הוא דליל ודק יותר, והצמיחה החדשה מתרחשת בכמויות קטנות יותר, עד שהיא נפסקת לחלוטין.

לכן תוצאות הסרת שיער בלייזר נמשכות לטווח הארוך. כל טיפול אורך כמעט עשרים דקות, וטיפולי הסרת שיער לגברים ברגליים כרוכים בשמונה עד עשרה מפגשי טיפול, בהתאם לצורך. טיפולי לייזר עובדים הכי טוב על גברים שיש להם עור בהיר ושיער כהה. הטיפולים אינם מתאימים לגברים עם שיער בלונדיני או לבן.

שעווה. כואב, אבל פחות ופחות

שעווה היא חומר דביק שנמרח על העור. בשיטה ישנה, השעווה נמרחת על העור ומכוסה בבד. משיכה חזקה של הבד מסירה את השיער. באפשרות מתקדמת יותר, מורחים שעווה מיוחדת על העור, ממתינים כמה שניות עד שהיא תתקשה, ובאמצעות מקלון פלסטיק מסירים את השעווה ביחד עם השיער.

טיפול הסרת שיער לגברים ברגליים בשיטה זו אורך כעשר דקות עד שעה, תלוי בכמות השיער העודף. התוצאות מחזיקות מעמד למשך חודש עד חודש וחצי.

אם מעולם לא קיבלתם טיפול הסרת שיער בשעווה, הכי טוב לעשות את זה באופן מקצועי, ולהקפיד על הנחיות המטפל לאחר הטיפול, כמו למשל למרוח קרם אנטיבקטריאלי במשך מספר ימים. מחקר אחד הראה שגברים שעברו טיפולי שעווה על הרגליים, השיגו תוצאות טובות יותר מגברים שעברו טיפולי לייזר להסרת שיער מהרגליים.

הכירו את האפילציה

באמצעות מחט דקה ביותר שחודרת אל מספר קווצות שיער בנפרד, מכשיר אפילציה מפעיל זעזועים זעירים של חשמל אל זקיק השיער, להריגת התאים ומניעת צמיחה מחודשת של שיער. ברגע שהתא נעלם, שום שיער לא יגדל שוב באזור המטופל.

כל טיפול אפילציה הוא קצר יחסית ונמשך כעשר דקות. אבל הסרת שיער לגברים ברגליים יכולה להימשך כשנה, במהלכה יש לקבל טיפולים שבועיים. היות וכל קווצת שיער מטופלת בכל פעם, כדאי להעריך קודם את כמות השיער שיש להסיר, על מנת לקבל מושג לגבי משך הטיפול, ולהבין אם המחויבות לטיפולים תישאר קבועה.

הגילוח הישן והנחמד

הגילוח הוא החבר הכי טוב של גברים כשמדובר בטיפוח, והוא מסיר שיער לא רצוי בצורה קלה, מוכחת ואמינה. סכיני גילוח מיוחדים ואיכותיים מאפשרים לגלח את הרגליים בצורה יעילה, הטיפול נמשך בין עשרים דקות עד שעה, והתוצאות נמשכות למספר ימים בלבד.

אבל בעוד שהגילוח הוא מהיר וקל, הוא יכול להגביר את הסיכוי לצמיחת שיער חדש סמיך ועבה יותר, שעלול להסתלסל בחזרה לתוך העור במקום לצמוח החוצה, ובכך לגרום להתפתחות זיהומים. עוד משהו שחשוב לקחת בחשבון הוא שגילוח חותך את השיער על העור, ולא מהשורש.

סיכון נוסף הוא שגילוח מהיר וחזק מדי עלול להוביל לחתכים על הרגליים, לכן חשוב לבצע תנועות איטיות ועדינות. כדי להפחית את הסיכונים לסיבוכים או תופעות לוואי כדאי להשתמש בכמות נדיבה של קצף גילוח, להבטחת גילוח נקי, ולאחר מכן להשתמש בקרם מרכך ומרגיע.

קרמים להסרת שיער. לא משתמשים לפני שבודקים

תרכובת כימית שנמצאת בקרם להסרת שיער תוקפת את החלבונים בשיער וממיסה אותם, מה שגורם לשיער להשתחרר וליפול מיד. הטיפול נמשך בין חצי שעה לשעה, כולל זמן המתנה שבו הקרם צריך להישאר על העור כחמש דקות. התוצאה נמשכת כשבוע עד מספר שבועות.

מכיוון שכמה חומרים כימיים שנמצאים בקרמים להסרת שיער עלולים להיות קשים במיוחד, ולפגוע בעור רגיש, מומלץ תמיד לבצע בדיקת רגישות באמצעות שימוש בקרם על שטח קטן של העור.

אם מתרחשת תגובה כלשהי, כגון צריבה, אדמומיות, הופעת שלפוחיות או גירוד, יש להסיר מיד את הקרם ולא להשתמש בו. אבל כל קרם שונה במקצת, ולכן כדאי אולי לנסות כמה סוגי קרמים לפני שמוותרים על השיטה הזו בכלל.

 

רוצים לדעת מהו המבצע האחרון בתחום הסרת שיער?

רוצים לדעת מהו המבצע האחרון בתחום הסרת שיער?

גלילה לראש העמוד

ללא הסרת שיער, ככה אתם מרגישים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם מבצעים חמים