גילוח אחרי לייזר

גילוח אחרי לייזר

עכשיו שאתם מוכנים לשנות את המראה החיצוני שלכם עם הסרת שיער בלייזר, קרוב לוודאי שאחת התהיות שמעסיקות אתכם היא מה מותר ואסור לעשות לפני ואחרי הטיפול. האם מומלץ להניח לשיער לצמוח לפני הטיפול? האם גילוח אחרי לייזר או לפניו ישפיע על התוצאות? אלו שאלות טובות וחשובות, והנה ההנחיות המתאימות.

בין מפגשי הטיפול השונים של הסרת שיער בלייזר, אם אתם לא רוצים להמתין עד שיגיע מועד הטיפול הבא, אפשר לגלח את השיער, כי פעולת הגילוח אינה מסירה את השיער מהשורש. ככל שמתמידים בטיפולי הלייזר, כך שורשי השיער נחלשים, עד שהם מושמדים לחלוטין.

אבל בעוד שגילוח אחרי לייזר לא ישפיע באופן משמעותי על התוצאות, חשוב מאוד שלא להשתמש בשעווה, כי היא כן מסירה את השיער מהשורש.

כדי להבין את הקשר בין גילוח לבין לייזר, חשוב להבין רגע מה זה טיפול לייזר

שוב ושוב, הסרת שיער בלייזר הוכחה כשיטה הטובה ביותר להסרת שיער לצמיתות מהגוף. הטיפולים כרוכים במעט מאוד זמן השבתה, לא נדרשים מפגשי טיפול רבים, והם מתבצעים ללא כאב. התוצאות הן עור פחות שעיר, כמעט לנצח.

אז איך לייזרים מצליחים להשיג מטרות אלו? התשובה היא עם קרן אור. לייזרים שולחים קרני אור מרוכזות מאוד לזקיקי השיער, והורסים את שורשי השיער מבלי להשפיע על האזורים הסובבים. התמקדות הלייזר בזקיקי השיער מונעת את צמיחתם מחדש, מה שמשאיר את הגוף חלק וחסר שיער.

עכשיו בואו נדבר על גילוח אחרי לייזר ואיך להשיג את התוצאות הטובות ביותר

בתקופת הקיץ, למשל, כשאנשים חושפים יותר עור, הם מתעניינים בהסרת שיער בלייזר, ואחת השאלות הנפוצות המעסיקות אותם היא "האם גילוח אחרי לייזר יזיק לתוצאות?" אז התשובה הקצרה היא לא! קצת שיער ממשיך לצמוח בין הטיפולים, וזה בסדר גמור להתגלח.

יותר מזה. מטפלים אסתטיים מעודדים את הלקוחות שלהם להתגלח גם לפני כל טיפול הסרת שיער, על מנת למקסם את התוצאות. כי לייזרים עובדים באופן כזה שהסרת שיער היעד מתבצעת באמצעות לכידת הפיגמנט בזקיקי השיער, אבל המטרה הסופית היא להרוס את זקיקי השיער כך שהשיער יפסיק לגדול.

אז באמצעות גילוח לפני הטיפול, כל השיער והפיגמנט שלו יהיה מתחת לפני שטח העור, קרוב לשורש. כלומר, ללייזר לא יהיו שערות מעל העור שיפריעו לו לבצע הסרה ממוקדת ויעילה יותר. אז זה בהחלט רעיון טוב לגלח את העור בין הטיפולים, כי הגילוח לא ישפיע באופן שלילי על תוצאות הטיפול, ולמרבה המזל, בקרוב לא תצטרכו בכלל להתגלח!

הטיפים הטובים ביותר שתקראו על גילוח לפני ואחרי טיפול לייזר

עכשיו, שהבנו שזה בסדר להתגלח לפני ואחרי הסרת שיער בלייזר, בואו נגלה כמה טריקים שיכולים לעזור לכם להפיק את המרב מהטיפולים, ולהגן על העור.

קודם כל, אנחנו מדברים רק על גילוח, ולא על שעווה ולא על קרם להסרת שיער

אתם רוצים להסיר את השיער מעל פני העור מבלי להסירו לחלוטין. כשמשתמשים בשעווה או בקרם, ללייזרים לא יהיה שום פיגמנט להתמקד עליהם, והטיפול לא יעבוד.

גילוח אחרי לייזר צריך להתבצע עם סכין חדשה כדי להבטיח שלא יישארו שום חיידקים על העור

הסרת שיער בלייזר פותחת את נקבוביות העור ומותירה את העור חשוף ופגיע במיוחד לחדירת חיידקים, לכן חשוב שהתער שאתם משתמשים בו יהיה חדש ונקי, והכי טוב זה להשתמש בסכין גילוח חד פעמית. מצד שני, סכין חדשה עלולה לפגוע בעור הרגיש לאחר הטיפול ולכן יש לבצע את הגילוח בעדינות.

גילוח לילה לפני הטיפול: לא מתאים

כי הגילוח יותיר את העור מגורה, אז חשוב להבין את דקויות ההבדלים בין הגילוח לפני הטיפול, לבין גילוח ממש לפניו. הגירוי המתרחש על העור לאחר הגילוח, נעלם בדרך כלל כעבור יממה, ואז אפשר להתגלח.

לא מורחים קרם לחות אחרי הגילוח: עוד הנחיה שחשוב להבין את הדקויות שלה

בכל מצב אחר, דווקא כן חשוב למרוח קרם לחות אחרי גילוח, אבל לפני הסרת שיער בלייזר, אם לא התקלחתם, שאריות הקרם יכולות להישאר על העור ולהפריע למהלך הטיפול.

תער חשמלי מפחית את הגירוי

אזורים מסוימים של העור, כמו קו הביקיני, למשל, רגישים מאוד. אפשר להפחית את הטראומה לעור באמצעות גילוח תוך שימוש בתער חשמלי לפני הטיפול.

המתינו כמה ימים

גילוח אחרי לייזר מומלץ לאחר המתנה של מספר ימים, כי העור עשוי להיות קצת רגיש מיד לאחר הטיפול, ולכן עדיף לחכות על מנת למנוע גירוי. כשאנחנו אומרים כמה ימים, אנחנו מתכוונים לארבעה או חמישה ימים. כך יהיה פחות סיכוי לגרות את העור עם גילוח האזור המטופל.

אל תבלבלו מצב של שפיכת שיער עם צמיחת שיער

כמה ימים לאחר הטיפול בלייזר, השיער המטופל יתחיל להישפך מהעור. יש אנשים שמייחסים מצב זה בטעות לצמיחת שיער, ותופסים במהירות את התער. אז במקום לגלח עור נטול שיער, כדאי להעביר מטלית עדינה על העור נגד כיוון צמיחת השיער. אם השיער מת, הוא ינשור במהירות מהעור.

נסו להיצמד להרגלי הגילוח החדשים

ככל שאתם מתקדמים בטיפולים, כך אתם צריכים פחות גילוח אחרי לייזר, וזה הסימן המובהק לכך שהטיפולים עובדים היטב.

 

 

רוצים לדעת מהו המבצע האחרון בתחום הסרת שיער?

רוצים לדעת מהו המבצע האחרון בתחום הסרת שיער?

גלילה לראש העמוד

ללא הסרת שיער, ככה אתם מרגישים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם מבצעים חמים