אפילציה כללית

אפילציה כללית: התשובות לשאלות הכי נפוצות

אם אתם שוקלים לעבור טיפולי הסרת שיער באפילציה ממקומות שונים בגוף, חשוב שתבינו היטב את הנושא כדי לדעת מה מצפה לכם, במיוחד אם אף פעם לא עברתם שום טיפול הסרת שיער.

אז הנה כל התשובות לשאלות הכי נפוצות על אפילציה כללית, כך שתוכלו להיות הכי מוכנים לפני הטיפול הראשון שלכם.

איך התחילו טיפולי אפילציה?

בסוף שנת 1800, אפילציה הייתה מונח רפואי לתיאור כל סוג של הסרת שיער. המונח מגיע מהמילה הצרפתית לתיאור פעולת מריטה: "epiler". באותם ימים, הסרת שיער הייתה מכוונת יותר לטיפולים רפואיים מאשר קוסמטיים, והטיפול התמקד בעיקר בשיער שצמיחתו גרמה לכאב או הובילה לליקוי תפקודי.

בשנת 1900, הגישות השתכללו והתקדמו, ומומחים קוסמטיים התחילו להתמחות בטיפולי אפילציה, ופתחו סלונים להסרת שיער לנשים. בשנות השמונים הומצאו בישראל מכשירים להסרת שיער שנקראו אפילטורים, ומאז, המונח אפילציה שימש יותר ויותר בהתייחסות ספציפית להסרת שיער עם מכשירים אלו.

אבל חשוב להבין שכל שיטת הסרת שיער מהשורש יכולה להיקרא אפילציה, כולל שיטות שמשתמשות במכשירים, בציוד או בכימיקלים. יחד עם זאת, במאמר זה, כשאנחנו מדברים על אפילציה כללית, אנחנו מתכוונים להסרת שיער עם מכשיר אפילציה, אלא אם כתבנו במפורש אחרת.

אז מה זה אפילטור?

מכשיר אפילטור הוא מכשיר חשמלי קטן שמסיר שיער מהשורש. זוהי מכונת משיכת שיער שמשתמשת בסלילים, בדיסקים או בצלוחית על מנת להסיר כמה שערות בבת אחת, לשם קבלת תוצאות בקצב מהיר כמו שאפשר להשיג עם טיפולי שעווה.

אפילציה כללית מתאימה לגברים ונשים שמבקשים להסיר שיער מ:

 • הרגליים
 • הזרועות
 • הפנים
 • אזור הערווה
 • החזה
 • הגב או אזורים אחרים של הגוף.
 • (עוד בנושא אפילציה לגברים)

אך שלא כמו בשעווה, מכשיר אפילטור אינו משפיע באופן משמעותי על העור, כלומר, הוא בדרך כלל גורם להרבה פחות גירוי. עם הסרת השיער מהשורש, הוא צומח שוב כעבור מספר שבועות, כך שהתוצאות הן עור יפה נטול שיער לפרק זמן ארוך למדי.

עכשיו בואו נדבר רגע על התוצאות

כשמשתמשים באפילטורים באיכות טובה, הם עובדים טוב. תחשבו על זה: עשרים דיסקים או סלילים שפועלים באותו זמן, תופסים את קווצות שיער מהשורש, ומושכות אותן החוצה. למה שזה לא יעבוד?

כמו שעווה, התהליך יכול להיות כואב, ואם אתם מבצעים את הטיפול בעצמכם בבית, בלי להיות בקיאים בהפעלת המכשיר או השימוש בו, או שאתם מקבלים את הטיפול במקום לא הכי מקצועי, התוצאות תהיינה בהתאם.

אבל בנימה החיובית, כשהטיפול מבוצע היטב, יש לכם כמה שבועות של שקט מצמיחת שיער. והחדשות היותר טובות הן שככל שתמשיכו לבצע את הטיפולים, השיער החדש יצמח בכמויות דלילות יותר, עד שעם הזמן הוא יפסיק לצמוח בכלל, למרות שבהגדרה הרשמית, אפילציה כללית אינה מיועדת להסרת שיער לצמיתות.

האם אפשר לקבל טיפולי אפילציה גם על הפנים?

סוגים מיוחדים של אפילטורים מתאימים לטיפול בשיער פנים. יש אפילו כמה מודלים של מכשירים מיוחדים לשיער הפנים. נשים שיש להן שיער כהה ועבה יכולות להשתמש באפילטור לפנים על מנת להשיג מראה של עור פנים חלק ונשי. יחד עם זאת, חשוב להבין שלא תמיד, ולא לכולם, התוצאות תהיינה מצוינות.

מה לגבי אזור הביקיני?

כן. למרות שזהו אזור רגיש יותר, אם הכאב נסבל, אפילציה היא אפשרות נהדרת לטיפול באזור הביקיני, מסיבות רבות.

לא שכחנו את נושא הכאב, רק שמרנו אותו לקראת הסוף

כשמחליטים על שיטה להסרת שיער, יש טונות של שיקולים שצריך לקחת בחשבון. העלות, היעילות והזמן הנדרשים לכל שיטה שתבחרו, הם שיקולים חשובים. יחד עם זאת, אם אתם מחפשים טיפולי אפילציה כללית, השיקול הראשון שלכם צריך להיות רמת הסובלנות שלכם לכאב.

אז כן. אפילציה היא טיפול כואב. והכאב יכול להגיע עד רמה כזאת, שלא תזכרו שום משפט מוטיבציה בסגנון no pain no gain. אבל לכל כאב יש צד שני, וככל שאתם עוברים יותר טיפולים, הגוף שלכם מתרגל לתחושה, רמת הסבילות שלהם עולה, והכאב מורגש פחות.

אז אם אתם סופר רגישים לכאב, אפילציה כללית לא מתאימה לכם, או שפשוט תגבילו את הטיפולים לאזורים מסוימים בגוף. חלק מהנשים, למשל, לא מסוגלות לקבל טיפולי אפילציה על הפנים או באזור הביקיני, כי הכאב בלתי נסבל מבחינתן, אבל אין להן בעיה לקבל את הטיפולים על הידיים או הרגליים.

כך או אחרת, חשוב שתפנימו עוד עובדה אחרונה חשובה: במשך עשרות שנים, נשים רחבי העולם בחרו בטיפולי אפילציה על פני שיטות פחות כואבות, פשוט כי התוצאות שוות את זה.

ומה השורה התחתונה פה?

לצד הכאב, לטיפולי אפילציה כללית יש יתרונות רבים לעומת שיטות אחרות להסרת שיער, כולל:

 • האפשרות לעשות את הטיפולים בעצמכם.
 • לחסוך בזמן.
 • העלות הנמוכה יחסית לשיטות אחרות.
 • התאמה אישית לסוג העור שלכם.
 • נוחות הטיפולים.
 • קלות השליטה במכשירים.
 • טיפולים שעוברים בלי בלגן ולכלוך מסביב (כמו שיש למשל עם שעווה).

ועוד משהו. שלא בדומה לטיפולי שעווה, גילוח, או שימוש בקרמים שונים, אפילציה כללית אינה משפיעה בדרך כלל על העור, כך שיש פחות סיכוי לתופעות לוואי של גירוי פריחות או צרות אחרות.

רוצים לדעת מהו המבצע האחרון בתחום הסרת שיער?

רוצים לדעת מהו המבצע האחרון בתחום הסרת שיער?

גלילה לראש העמוד

ללא הסרת שיער, ככה אתם מרגישים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם מבצעים חמים